Pradžia Sveikata biure Bendravimas biure Mūsų sveikata Moters sveikata Vyro sveikata Vaiko sveikata Šeimos sveikata Mano karjera Laisvalaikis Kontaktai Pradžia Sveikata biure Bendravimas biure Mūsų sveikata Moters sveikata Vyro sveikata Vaiko sveikata Šeimos sveikata Mano karjera Laisvalaikis Kontaktai
Dilema: gimdyti ar palaukti? Kiek ilgai galima laukti? Karjera ir motinystė dažnos šiuolaikinės moters iššūkis. Renkantis karjerą, tenka atidėti į šalį planus apie motinystę. refrigerated vans Tačiau kiek ilgai galima laukti, atidėlioti pastojimą? Europos refrigerated vans tendencija susilaukti kūdikio vyresniame amžiuje jau atkeliavo ir į mūsų šalį. Moterys neskuba pastoti refrigerated vans vos baigusios mokyklą ar universitetą. Iš pradžių norima įsitvirtinti profesinėje srityje, susikurti materialinę gerovę, o tada jau gimdyti. Tačiau ar nebus per vėlu? Kokios yra pavėluotos motinystės rizikos? Į svarbiausius klausimus atsako gydytoja ginekologė, vaisingumo specialistė, pagalbinio apvaisinimo pradininkė Baltijos šalyse, vaisingumo centro vadovė Gražina BOGDANSKIENĖ.
Manau, kad būti mama niekada nevėlu. Pavėluotas gali būti nėštumas. O motinystės jausmas niekada nėra pavėluotas. Galima būti mama bet kokio amžiaus, bet pačiai susilaukti vaikų, deja, tam tikrame amžiuje jau nepavyks. Paprastai sakant, kai nustoja vykti ovuliacija, tada baigiasi ir vaisingas amžius. Ovuliacija nebevyksta, kai prasideda klimakterinis periodas. Menopauzė kiekvienai moteriai prasideda skirtingu laiku. Lietuvos moterims menopauzė prasideda apie 50 metus, tačiau aš turėjau savo praktikoje tokių pacienčių, kurioms menopauzė prasidėjo ir 35-erių, ir tokių, kurioms sulaukus 59-erių dar nebuvo menopauzės.
Medicinoje yra sutarta, kad moters vaisingas amžius yra nuo 18 iki 45 m. Mūsų vaisingas periodas labai netrumpas apie 30 metų. Bet medicinos mokslo naujai įrodyta, kad moteriškų lytinių ląstelių senėjimas prasideda nuo 28 m. Prieš kokius 5-erius metus buvo teigiama, kad nuo 36 m. Taip buvo teigiama dėl to, kad chromosominių ligų, apsigimimų, ypač Dauno sindromo, keturis kartus padaugėja vyresnėms nei 36 metai besilaukiančioms moterims. Mūsų visuomenėje Dauno sindromą turinčio kūdikio susilaukia 1 moteris iš 4000, tai po 36 m. 1 iš 800.
Kiekvieną mėnesį moterims vyksta ovuliacija, būna vos keli mėnesiai per metus, kai ovuliacija nevyksta. refrigerated vans Kiekviena mėnesį užauga kiaušialąstė, moteriška lytinė ląstelė, iki tokio lygio, kad galėtų įvykti ovuliacija. Kol viena lytinė ląstelė auga, tuo pat metu daugybė jų nunyksta.
Gimusi mergaitė turi apie 1 mln. kiaušinėlių (jie yra kiaušidėse), tačiau sulaukus lytinės brandos jų lieka apie 300 000. Iš jų tik 300-500 ovuliuoja moters refrigerated vans reprodukcinio laikotarpio metu (iki menopauzės), o visi kiti nunyksta (vadinama atrezija), nepriklausomai nuo nėštumų skaičiaus, moters ciklo, kontracepcijos ar nevaisingumo gydymo. Mes tikrai neišnaudojame tiek, kiek mums davė gamta. Rezervas tikrai didelis. Nežiūrint to, kad kol viena užauga, nemažai jų sunyksta, vis tiek jų turime tiek, kad užtektų keliems gyvenimams. refrigerated vans
Dėl savo ir savo būsimo vaiko sveikatos rekomenduočiau stengtis pastoti iki 36 m. Tačiau tai nereiškia, kad moteris negali pagimdyti vėliau. Gyvenime būna visokių situacijų, tačiau jeigu moteris refrigerated vans norės susilaukti refrigerated vans vaiko vėliau nei šis amžius, ji patirs sunkumų pastojant. Nežiūrint to, kad ovuliacija vyksta, tačiau kuo arčiau menopauzės, tuo labiau prastėja kokybiškų kiaušialąsčių pasirinkimas. Nors jų ten daug, tačiau mažėjant kokybiškų ląstelių rezervui, mažėja ir pastojimo tikimybė.
Taip pat su amžiumi mažėja tam tikrų hormonų, kurie padeda įsitvirtinti nėštumui gimdoje, jų turi būti tam tikras refrigerated vans kiekis, kad nėštumas gimdoje įsitvirtintų ir toliau išsilaikytų. Su amžiumi mažėjant gaminamų hormonų kiekiui, padidėja ir persileidimo tikimybė. Sunku ne tik pastoti, bet ir išnešioti kūdikį.
Nereikia galvoti, kad vaisingumui, pastojimui įtakos turi tik amžius. Per eilę nugyventų metų mes susergame skirtingomis ligomis, tie visi susirgimai, aišku, daro įtaką bendrai mūsų sveikatos refrigerated vans būklei ir tuo pačiu pastojimo tikimybei. refrigerated vans Moteris nuo 25 iki 35 metų ir vėliau gali patirti labai daug sveikatos refrigerated vans išbandymų, kurie paliks neigiamų padarinių.
Tai dar viena priežastis, refrigerated vans kodėl rekomenduojama susilaukti kūdikio anksčiau. refrigerated vans Tiesiog jaunesnių moterų organizmas yra sveikesnis. Visos buvusios ginekologinės ligos trumpina moters vaisingą amžių. Kuo ilgiau atidedate refrigerated vans pastojimą, tuo didesnė tikimybė, kad daugiau ligų per tą laiką susirgsite.
Yra ligų, kurios refrigerated vans nepadaro refrigerated vans didelės įtakos vaisingumui. Pavyzdžiui, nereguliarus ciklas, užtenka rasti priežastį (pavyzdžiui, skydliaukės veiklos sutrikimas), ją pašalinti ir tai neturės jokios įtakos moters refrigerated vans vaisingumui.
Sudėtingesniu susirgimu pavadinčiau endometriozę, ši liga neklausia amžiaus. Priklausomai nuo ligos lokalizacijos ir stadijos skirsis tos ligos padariniai. Kiaušidžių endometriozė yra blogiausia būklė vaisingumui. Tai įprastai gydoma operaciniu būdu, dažniausiai tai būna endome
No comments:
Post a Comment